GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tallrikar 7764273
*
nr 776 4273
Tallrikar
4+ 4 st, Gefle, Tre blommor, Percy
Kondition: slitage
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 19:26:48
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle percy svensk keramik svenska keramiker tallrikar tre blommor
-
5297 Matservis
Rörstrand, Impero, ca 60 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53
-
6020 Matservisdelar
Villeroy & Boch, New Wave, 8+ 4 delar. Längd: 18-3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:48
-
6104 Tallrikar
2 st, Kina, Blåvita. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:30
-
6105 Tallrikar
2 st, Kina, Famille Rose. Diameter: 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:53
-
6075 Tallrikar
Kina. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:53
*
Tallrikar
Kondition: slitage
nr 776 4273
Tallrikar
4+ 4 st, Gefle, Tre blommor, Percy
Kondition: slitage
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle percy svensk keramik svenska keramiker tallrikar tre blommor
-
5297 Matservis
Rörstrand, Impero, ca 60 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53 -
6020 Matservisdelar
Villeroy & Boch, New Wave, 8+ 4 delar. Längd: 18-3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:48
-
6104 Tallrikar
2 st, Kina, Blåvita. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:30 -
6105 Tallrikar
2 st, Kina, Famille Rose. Diameter: 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:53 -
6075 Tallrikar
Kina. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:53